Meble kuchenne Lubin można podkreślić na wiele sposobów. Jednym z nich jest montaż półki wiszącej nad wyspą kuchenną. Dlaczego to dobry wybór do wnętrza?

Półka nad wyspą – dodatek podkreślający meble kuchenne Lubin

Półka wisząca pod wyspą kuchenną otwiera zupełnie nowe spektrum możliwości aranżacji – to ciekawe rozwiązanie, które od niedawna możemy zauważyć w katalogach salonów meblowych. Zawieszona półka zapewnia estetyczne wykończenie aranżacji wnętrza i podnosi funkcjonalność zabudowy kuchennej. Przekonaj się, jakie korzyści daje powieszana półka w kuchni i jak ją zagospodarować.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PÓŁKĘ WISZĄCĄ?

Podwieszana półka nad wyspą kuchenną to świetne rozwiązanie, które warto przemyśleć na etapie projektu kuchni. Ma wiele zalet, które okażą się potrzebne w każdym domu. 
– Praktyczne wykorzystanie miejsca – półka nad wyspą kuchenną stwarza dodatkowe miejsce, szczególnie w przypadku niewielkiej zabudowy kuchennej. Mebel może służyć do przechowywania zastawy kuchennej, akcesoriów do gotowania, książek kucharskich i innych elementów wyposażenia, np. efektownych doniczek z ziołami. 
– Estetyczny element aranżacji – półka wisząca dopasowana do praktycznych szafek kuchennych podkreśla każdy wyjątkowy detal pomieszczenia, szczególnie jeśli koresponduje z wykończeniem wyposażenia. 
– Dodatkowe oświetlenie – półka nad wyspą kuchenną to idealne miejsce na montaż dodatkowego oświetlenia najwyższej jakości. W półkę można łatwo wkomponować ledową listwę. 
– Podział stref funkcjonalnych – w kuchniach połączonych z salonem, półka nad wyspą może być akcentem, który dzieli pomieszczenie na strefy funkcjonalne: pokoju dziennego i miejsca do przygotowywania posiłków. 

DOPASOWANIE PÓŁKI DO MEBLI KUCHENNYCH LUBIN 

Najprostszym sposobem jest dopasowanie półki do funkcjonalnych mebli kuchennych – stylu i koloru frontów oraz wykończenia uchwytów i dodatków. W ostatnich latach projekty kuchni obfitują w następujące elementy:
– czarna metalowa półka z akcentami z płyty lub naturalnego drewna – świetnie podkreśla loftowe aranżacje,
– drewniana półka w skandynawskim stylu, którą można połączyć z oświetleniem LED i roślinami, aby stworzyć przytulny klimat, 
– wysokiej jakości półka ze złotymi lub miedzianymi elementami w stylu glamour,
– drewniana, stylizowana półka do rustykalnej kolekcji mebli kuchennych. 
Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu półki wiszącej nad wyspą kuchenną, zyskamy spójną i ciekawą aranżację kuchni.