Wnętrze łazienki w kamperze z toaletą i umywalką

Nietypowa łazienka – jak zaaranżować to pomieszczenie w kamperze?

Coraz więcej miłośników czterech (lub więcej) kółek i podróży decyduje się na zakup kampera. Najczęściej pojazd ten nie jest w 100% gotowy, aby wyruszyć w kilkudniowe tournée i wymaga kilku modyfikacji, które zwiększą nie tylko jego praktyczność, ale i bezpieczeństwo pasażerów. Jednym z punktów na liście “do zrobienia” może okazać się zaaranżowanie łazienki.

MAŁA PRZESTRZEŃ WIELKICH MOŻLIWOŚCI

Łazienka wydzielona w kamperze z pozoru nie daje dużego pola do popisu wnętrzarskiego kunsztu. Jednak jeśli poszukamy ciekawych rozwiązań i puścimy wodze fantazji, okaże się, że urządzenie efektownego i praktycznego pomieszczenia jest możliwa. Oto kilka rozwiązań:

– Umywalka w wersji mini – od kilku lat modne są niewielkie umywalki. Najczęściej ich szerokość nie przekracza nawet 50 cm, co powoduje, że są świetnym elementem wyposażenia także łazienki w kamperze. 
– Meble łazienkowe na wymiar Lubin – aranżując tak małą przestrzeń, zamówienie mebli na wymiar okazuje się koniecznością. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i organizację. Łazienka w kamperze to szczególny przypadek – warto zdecydować się na zabudowę na całą szerokość i wysokość ściany, przy której planujemy zamontować umywalkę. Aby zyskać nieco miejsca, warto zrezygnować ze standardowych drzwiczek na rzecz drzwi przesuwnych lub zasłony (jest to najtańsze rozwiązanie, jednak kiepsko wypada pod względem designerskim). 
– Organizacja wnętrza szafek – podstawą do uporządkowania każdej łazienki, niezależnie od rozmiarów, jest odpowiednia organizacja. Warto kupić kilka organizerów lub zamówić ich wykonanie u stolarza jeszcze na etapie projektowania mebli łazienkowych Lubin. Umożliwią one nie tylko zachowanie porządku, ale także uniknięcie przemieszczania się produktów podczas jazdy.