kobieta w kuchni stolarz

Meble łazienkowe Lubin: jak wybrać najlepsze meble?

Projektując łazienkę, warto wybrać ponadczasowe meble, dzięki którym bez wysiłku zaaranżujemy przestrzeń i unikniemy konieczności ponownego remontu w krótkim czasie – trendy będą mniej kusić, gdy będziemy świadomi, że nasza łazienka wpisuje się w kanon wnętrzarskiego piękna. 

PIERWSZY KROK DO PRAKTYCZNEJ ŁAZIENKI

Zanim wybierzemy się na łowy, należy określić, jakie wymiary mebli będą optymalne dla naszej łazienki. Pomocne w tym będą:

 – dokładne pomiary pomieszczenia,
 – własnoręczny rysunek projektowy,
 – skorzystanie z któregoś z programów do projektowania wnętrz dostępnych w sieci.  

Stworzenie wizualizacji umożliwia dopasowanie mebli, przy jednoczesnym zachowaniu przestrzeni do funkcjonowania. Taki szkic pozwala doradcy na precyzyjne dobranie mebli odpowiadających potrzebom i wizji klienta.

RODZAJE MEBLI ŁAZIENKOWYCH

Rynek mebli łazienkowych w ostatnich dekadach przeszedł istną rewolucję. Co aktualnie oferują nam sklepy i firmy meblarskie?

 – Meble pod umywalkę
 – Słupki, półsłupki i szafki wiszące
 – Półki łazienkowe
 – Zabudowy
 – Zestawy mebli 

Meble pod umywalkę – podwieszane, stojące na nóżkach i z cokołami – możliwości jest wiele. Dostępne są w dwóch wersjach:

 – z półkami mieszczącymi wysokie opakowania środków czyszczących 
 – z szufladami na kosmetyki – organizery to podstawa!

Podwieszane modele nadadzą lekkości pomieszczeniu. Nie przytłoczą go, a także ułatwią mycie podłogi – każdy mop mieści się pod tym rodzajem szafki.
Poza szafką podumywalkową, warto zaopatrzyć się w dodatkowe meble. Słupki, półsłupki i szafki wiszące są świetnym uzupełnieniem łazienkowej przestrzeni. 

 – Słupki – zazwyczaj mają 1,5-2m wysokości. Pomieścimy w nich większość szpargałów: ręczniki, kosmetyki, produkty do czyszczenia, a nawet mopa. 
 – Półsłupki – niezależnie od systemu – półki czy szuflady – są znakomitym blatem pomocniczym, który można ustawić tuż przy umywalce.
 – Szafki wiszące – ten z pozoru płytki, nie za duży mebel, może skryć wiele drobiazgów. To idealne dopełnienie małej łazienki.

Półki łazienkowe sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Dostępne są półki standardowe i narożne. Ich zaletą jest rozmiar i łatwość montażu. 

Zabudowy sprawdzą się w pokojach kąpielowych każdych rozmiarów. Spośród wszystkich mebli łazienkowych to właśnie one gwarantują najwięcej miejsca do przechowywania. Możliwość dopasowania mebla do pomieszczenia daje wiele kombinacji aranżacyjnych – z łatwością można ukryć w zabudowie pralkę lub wysuwany kosz na pranie. 

Zakup zestawu mebli zwalnia nas z obowiązku szukania pasującego do siebie wyposażenia. Jest to sposób na szybkie wykończenie wnętrza. Należy jednak pamiętać, że czasami nie wszystkie meble z zestawu zmieszczą się w naszej łazience oraz należy precyzyjnie zaplanować ich położenie i ilość.

MEBLE DO PONADCZASOWEJ ŁAZIENKI – JAKIE WYBRAĆ?

W ponadczasowej łazience najlepiej sprawdzi się umeblowanie o neutralnym zabarwieniu: białe, beżowe, jasne, z naturalnego drewna – meble w tej kolorystyce goszczą w większości trendów wnętrzarskich i zawsze są na czasie. 
Ważne, by wybrać minimalistyczne meble, które pasują do wielu stylów architektonicznych. Mała modyfikacja, np. zmiana czarnej gałki na kryształową, skutkuje nadaniem nowego sznytu łazience – z prostego stylu skandynawskiego w szykowny glamour. 

Wykończenie mebli też się liczy. Obecnie można wybrać:

 – Mat – klasyczne wykończenie, stworzone dla wnętrz w eleganckim i rustykalnym stylu.
 – Satyna – opcja dla niezdecydowanych. Łatwa do czyszczenia i rozpraszająca światło.
 – Wysoki połysk – kwintesencja minimalistycznych i nowoczesnych pomieszczeń. 

MEBLE ŁAZIENKOWE NA WYMIAR LUBIN

W firmie Stolarz od lat spełniamy marzenia o funkcjonalnych i estetycznych meblach:

 – kuchennych
 – łazienkowych
 – dla szkół 
 – pokojowych
 – garderobach
 – biurowych

Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą i uzyskania fachowej porady.