MEBLE KUCHENNE LUBIN, MEBLE BLATY KUCHENNE LAMINOWANE LUBIN, MEBLE BLATY KUCHENNE LAMINOWANE NA WYMIAR LUBIN, MEBLE BLATY KUCHENNE LUBIN, MEBLE BLATY KUCHENNE NA WYMIAR LUBIN

Meble kuchenne – jak dobrać ich kolory?

Wybierając meble kuchenne często decydujemy się na wykonanie ich na zamówienie, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń i maksymalnie ułatwić sobie jej późniejsze użytkowanie. Taki wybór stawia nas przed niemal nieograniczonymi możliwościami jej aranżacji. Jak odnaleźć się w morzu wyborów, których trzeba dokonać? Jak wybrać kolory, które będą świetnie wyglądać i sprawdzać się na co dzień w praktycznym użytkowaniu?

KOLORYSTYCZNA UKŁADANKA

W doborze barw do wnętrza kuchni warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Oto lista najważniejszych z nich.

1. O ile meble kuchenne do osobnego pomieszczenia pozwalają nam na dużą swobodę w wyborze, o tyle te do aneksu przy pokoju dziennym powinny się dobrze komponować z resztą mebli. Zastanów się nad stylem całego wnętrza, a to podpowie Ci w ramach jakiego zestawu barw i wzorów możesz się poruszać, aby całość wypadła spójnie i estetycznie. Pomyśl nad akcentami kolorystycznymi, które połączą wizualnie obie strefy wnętrza.

2. Jeśli dysponujesz małą lub ciemną kuchnią celuj w jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze. Jeśli przestrzeń jest duża i słoneczna możesz również zaprojektować kuchnię z ciemniejszymi kolorami.

3. Zdecyduj czy interesują Cię klasyczne, drewniane fronty, które nigdy nie wychodzą z mody, czy chcesz poeksperymentować z nowoczesnym kolorowym laminatem w jednym z nieskończonej liczby kolorów. Pierwsze wyjście jest bezpieczniejsze i będzie współgrać z każdym stylem wnętrza, drugie wymaga większej ostrożności przy doborze aby nie przytłoczyć wnętrza.

4. Zastanów się czy chcesz aby dolne i górne szafkibyły w tym samym kolorze, czy chcesz nadać wnętrzu nieco więcej charakteru i dobrać dla nich odmienną paletę kolorystyczną.

5. Zachowaj umiar w łączeniu barw – o ile biel, czerń i odcienie szarości sprawdzą się w zestawieniu z każdym kolorem, o tyle inne kolory wymagają już w łączeniu wprawnego oka i znajomości podstaw plastyki. Zestawiać je można na zasadzie spójności lub na zasadzie kontrastu.

6. Zdecyduj z czego mają być wykonane blaty. Laminat, lite drewno czy może kamień? Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy. Laminat jest tani, ale podatny na uszkodzenia, drewno i kamień są droższe, ale wytrzymalsze i nadają kuchni eleganckiego charakteru. Pamiętaj, że kolor blatu i frontów kuchennych powinien stanowić harmonijne zestawienie.

7. Dobierz uchwyty do szafek – ich kolor i styl ostatecznie definiuje wnętrze.

Meble i blaty kuchenne laminowane na wymiar – Lubin

Stolarz.net.pl to lata doświadczenia w projektowaniu i realizacji systemów mebli kuchennych na wymiar dla klientów o szerokim spektrum potrzeb. Nasza wiedza i umiejętności dają Ci pewność, że wyborów do swojej kuchni dokonasz pod fachowym okiem specjalisty i niczego nie będziesz żałował. Jeśli rozważasz zamówienie mebli do kuchni, ale też i biura, łazienki, szkoły lub przedszkola, skontaktuj się z nami – przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie. Realizujemy zamówienia na meble i blaty skrojone dokładnie pod potrzeby klienta. Nieważne czy masz już dokładny pomysł na swoją nową kuchnię, czy dopiero szukasz inspiracji – skontaktuj się z nami, a doprowadzimy wspólnie każdy projekt do satysfakcjonującego finału.