stolarz wybiera materiał na meble kuchenne na wymiar lubin

Jaki jest najlepszy materiał na meble kuchenne Lubin?

Meble kuchenne to wyjątkowy element wyposażenia każdego domu – powinien być funkcjonalny, estetyczne wykonany i maksymalnie odporny na uszkodzenia zarówno chemiczne, jak i fizyczne. Korzystanie z niego powinno być przyjemnością. Jaki jest najlepszy materiał na meble kuchenne Lubin?

MEBLE Z PŁYTY WIÓROWEJ

Płyta wiórowa jest bardzo krucha, dlatego niemożliwe jest żłobienie w niej – wykonane z niej fronty będą mieć prostą formę. Jej delikatność może nieco wynagrodzić uniwersalność – może być pokrywana różnymi materiałami, dzięki czemu można łatwo przeprowadzić metamorfozę mebli wykonanych z tego materiału (o ile ich struktura nie jest uszkodzona – płyta tego typu nie jest odporna na wilgoć). Wadą tego tworzywa jest fakt, że konieczne jest jego zabezpieczenie przed uszkodzeniami, jeśli zależy nam na przedłużeniu jego żywotności. 

PŁYTA MDF

To dość wdzięczny materiał z uwagi na jego wysoką elastyczność – można go frezować i dowolnie kształtować – daje to wiele cieszących oko możliwości aranżacyjnych. Ponadto:
– Mebli z płyty MDF są tańsze niż meble z drewna litego,
– Łatwo utrzymać je w czystości – do oczyszczenia wystarczy sama woda lub roztwór wodny delikatnego detergentu,
– Są odporne na zatłuszczenia i trwałe zabrudzenia. 
Niestety, mimo że płyty te są odporne na wilgoć, należy przywiązać szczególną uwagę do ich krawędzi, które nieodpowiednio zabezpieczone mogą wchłonąć wilgoć i puchnąć. 

LITE DREWNO 

Meble kuchenne na wymiar Lubin mimo wysokiej ceny są bardzo chętnie kupowane przez inwestorów. Za ich wyborem stoi wysoka wytrzymałość i niepowtarzalny wygląd – chcąc uchwycić go na dłużej, należy systematycznie konserwować drewno specjalnym preparatem. To doskonały wybór dla miłośników dobrej jakości i klasycznych rozwiązań – lite drewno można dowolnie frezować i szlifować, dodatkowo, jest to naturalny materiał, który nawet na długo po jego pozyskaniu wytwarza w pomieszczeniu wyjątkowy klimat dzięki swojemu zapachowi.