meble z większą ilością miejsca

5 mebli, dzięki którym zyskasz więcej miejscaGdy urządzamy małe mieszkanie, stoi przed nami duże wyzwanie. Dla właścicieli to prawdziwy test na kreatywność, a zazwyczaj jest to ich pierwszy własny kąt. Wybierając meble trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale też ich funkcjonalność. Ta gra wymaga przemyślenia każdego metra kwadratowego, ale w efekcie możemy zaoszczędzić wiele miejsca i cieszyć się wygodą. Pragniemy jednak pocieszyć wszystkich posiadaczy niewielkiego metrażu – w tym artykule przedstawimy 5 mebli, które sprawdzą się w aranżacji małego mieszkania. Dzięki wykorzystaniu tych pomysłowych rozwiązań nie będziesz musiał wybierać między wyglądem, a użytecznością.

1 szafa
Być może wyda się to oczywiste, gdyż rzeczy przechowuje się w szafach, ale jej wybór nie jest taki prosty. Duża, masywna szafa sprawi, że pokój stanie się mniejszy i wyda się cięższy. Jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać daną przestrzeń, najlepiej postawić na te modele, które są zagospodarowane od ziemi po sufit. Nowoczesne szafy umożliwiają pomieszczenie i przechowywanie większej ilości rzeczy, a dodatkowo można je wyposażyć w akcesoria wewnętrzne, które pomogą w organizacji i trzymaniu porządku. Walorem takich szaf jest to, że mogą się idealnie wtapiać w pomieszczenie i subtelnie je zdobić. Lepszym rozwiązaniem są modele z drzwiami przesuwnymi, ponieważ nie zajmują miejsca po otwarciu. Świetnie sprawdzi się zamontowanie na nich luster, gdyż dzięki temu zyskamy miejsce do przeglądania się.

2 Łóżko
Łóżko to kolejny niezbędny mebel w każdym domu. Jeżeli w Twojej sypialni jest tylko miejsce do spania i komoda na ubrania, wcale nie oznacza to, że nie może być przytulna. Większość z nas preferuje spanie na dużych łóżkach, co oznacza całkiem dużą przestrzeń pod materacami. Warto ją zagospodarować do przechowywania tam przedmiotów, z których nie korzystamy zbyt często. Podczas wyboru łóżka, zdecyduj się na to, które ma skrzynie pod materacem i ukryte w zagłówkach schowki. Zmieszczą się tam Twoje ulubione książki i nie będziesz musiał wychodzić z łóżka, aby wybrać lekturę do snu. Jeśli sypialnia jest naprawdę malutka lepszym rozwiązaniem może okazać się składane łóżko, które i tak może być wyposażone.

3 sofa
Jeżeli przyjmujesz czasami gości, a mieszkanie jest zbyt małe na stworzenie dla nich pokoju, z pomocą przychodzi kanapa w salonie. Wybór pada na rozkładane sofy, które ze względu na swoją praktyczność, zawsze są modne. Decydując się na zamówienie modelu dopasowanego do wymiarów pomieszczenia zyskasz stylowy komplet wypoczynkowy z ukrytymi pojemnikami, służącymi do przechowywania np. ubrań. Do zestawu pasować będzie też pufa, będąca tak naprawdę schowkiem na drobiazgi.

4 szafki kuchenne
Dobrze zaprojektowana kuchnia, to przede wszystkim wygodna kuchnia. Często jednak jest to pomieszczenie, w którym mamy zdecydowanie za mało miejsca, aby wszystko pomieścić. Warto zastanowić się nad możliwością połączenia kuchni z salonem. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pokochali właściciele małych mieszkań, ponieważ optycznie zwiększa przestrzeń. Zwróćmy też uwagę na to, aby kuchnia była jasna i dobrze oświetlona. Kolejną kwestią jest oczywiście dobór odpowiednich mebli. Aranżując to wnętrze szczególnie przydadzą Ci się wiszące szafki, dzięki którym zyskasz naprawdę sporo miejsca. Rozważ też projekty zabudowane po sufit, gdyż będziesz mógł trzymać tam np. drobny sprzęt AGD i rzadziej używane zestawy kuchenne.

5 pawlacz
Gdy naprawdę potrzebujemy dodatkowego miejsca, a wszystkie pokoje są już zagospodarowane, pora dokonać pomiarów w przedpokoju. Pojemny schowek pod sufitem, to często ostatnia deska ratunku dla właścicieli małych mieszkań. Pawlacze dziś kojarzą się z antykami, ale doskonale pasują do nowoczesnych styli. Ich dodatkowym atutem jest niewielka, w stosunku do użyteczności, cena.

Nowoczesne maszyny CNC

Przeczytaj więcej