Większość właścicieli domów i mieszkań wybiera meble kuchenne, biorąc pod uwagę ich wygląd i cenę. Wszystkie elementy powinny być spójne, a także dopasowane do pozostałych sprzętów. Trwałość mebli jest jednak związana w największym stopniu z materiałami, z których zostały wykonane. Dlatego trzeba na to zwrócić szczególną uwagę.
WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁÓW
Każdy materiał ma nieco inne właściwości pod względem odporności na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci i zmiennych temperatur. Elementy mebli trzeba czyścić w różny sposób. Meble kuchenne Lubin są często wykonywane z płyt laminowanych. Fronty mają większą grubość i pokryte mogą być laminatem z jednej lub obu stron. Powierzchnia może być dodatkowo zabezpieczona warstwą ochronną. Dzięki temu meble są odporne na działanie promieni UV, zabrudzenia oraz wysokie temperatury, które naturalnie występują w kuchni. Mają też właściwości antystatyczne, a więc nie przyciągają kurzu.
NIEBANALNY WYGLĄD
Jeśli chcemy uzyskać bardziej oryginalny wygląd, meble Lubin mogą posiadać fornirowane fronty kuchenne. Wierzchnia warstwa jest wykonana z drewnianego forniru, sprasowanego pod ciśnieniem z płytą MDF. Fronty można wykończyć woskiem lub lakierem, co pozwala uzyskać rysunek słojów, sęków lub naturalnych przebarwień. Warstwa drewna jest w ten sposób optymalnie zabezpieczona przed działaniem wilgoci i zachowany jest elegancki wygląd.
Ważna jest również cena — dużo niższa niż mebli wykonanych z naturalnego drewna. Fronty fornirowane mogą jednak z czasem ulegać odkształceniu, dlatego nie powinny być stosowane w pomieszczeniach, gdzie wilgotność powietrza przekracza 50 procent. Należy je także utrzymywać w bezpiecznej odległości od wody i pary wodnej.
NATURALNE MATERIAŁY
Osoby, które chcą uzyskać jak najbardziej stylowe i wytrzymałe meble, powinny wybierać produkty wykonane z drewna. Meble kuchenne Lubin mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, w różnych kolorach i wzorach. Do najbardziej trwałych gatunków należy buk, olcha, brzoza i dąb, ale można wykorzystać też drewno sosnowe, świerkowe i modrzewiowe. W takiej sytuacji podstawą do produkcji frontów są płyty klejone lub fragmenty litego drewna o grubości około 2 centymetrów.
Drewno można wykończyć w ten sposób, aby zabezpieczyć je przed wpływem szkodliwych czynników przy zachowaniu oryginalnego wyglądu. W tym celu stosowane są lakiery bezbarwne lub barwiące, ale najczęściej wykorzystywany jest wosk lub olej. Nie tworzą one powłoki na froncie, lecz wnikają w drewno i nadają mu dużą gładkość. Dzięki temu meble kuchenne Lubin są chronione przed wilgocią i pleśnią, a powierzchnia uzyskuje matowy wygląd.
KOLORY I DEKORACJE
Meble Lubin mogą być wykończone za pomocą bejcy do drewna. Pozwala to uzyskać fronty w wielu wybarwieniach, które mogą imitować różne gatunki drewna lub mieć nietypowy kolor, na przykład, czerwony lub niebieski. Należy pamiętać, że drewno jest materiałem niezmiernie dekoracyjnym i plastycznym, dlatego jego obróbkę na wiele sposobów można wykonywać. Można je giąć, żłobić, frezować lub wycinać. Możliwy jest również efekt postarzenia powierzchni. Są to czynności, dzięki którym meble kuchenne Lubin charakteryzują się wysoką jakością, zachowują wysoki poziom estetyki i mogą służyć przez wiele lat.